Продавець Студія віконних рішень ДИЗАЙН ПЛАСТ® розвиває свій бізнес на Prom.ua 9 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
113 відгуків
СОЦІАЛЬНА ЗНИЖКА 3% пенсіонерам та студентам!Купити+ЗНИЖКИ
+380 (50) 740-55-44
+380 (67) 701-00-44
Студія віконних рішень ДИЗАЙН ПЛАСТ®

Віконні укоси. Види та матеріали.

Віконні укоси. Види та матеріали.
 
Віконний укіс. Що під цим мають на увазі?

Укіс – це частина віконного отвору, яка обрамляє вікно як зовні, так і всередині.

Внутрішнє обрамлення вікна всередині називають внутрішнім укосом, зовнішнє – зовнішнім.

 

Призначення віконного укосу два:

Естетичне. Він закриває всі стики кріплення вікна до віконного отвору, гармонійно поєднує вікно зі стіною, остаточно оформляє віконний отвір і надає привабливого зовнішнього вигляду вікна.

Захисне. Укоси захищають вікно від протягів та втрат тепла. Неякісні або недостатньо теплі відкоси при низьких температурах можуть призвести до запотівання вікна або утворення конденсату.

Обидві функції укосів необхідно забезпечити для завершення встановлення або заміни вікна шляхом якісного оздоблення укосів.

 

Укоси умовно можна поділити на 4-ри види:

Штукатурні

Укоси з гіпсокартону

Пластикові укоси

Укоси з декоративних матеріалів.

Кожен матеріал має свої переваги та недоліки, а також свою технологію виконання робіт.

 

Штукатурні відкоси

Класичним видом обробки укосів є штукатурний укіс.

Саме він створює той привабливий вигляд вікна, до якого ми звикли.

Це дуже естетичне оформлення отворів при якісному виконанні робіт – візуально природне, з яскравими гранями, точними кутами без окантування. Штукатурні укоси не мають заміни при закладенні отворів з непрямокутними та складними формами, при оформленні класичних інтер'єрів їм також немає рівних – це абсолютна гармонія класики та класики.

Але без утеплення штукатурні укоси холодні, робота по їх встановленню дуже тривала і трудомістка, вимагає високої кваліфікації майстра – інакше немає рівною і однаковою поверхні всіх укосів, ідеального точного кута, як наслідок, немає і очікуваної краси укосів. Згодом штукатурка має властивість тріскатися та обсипатися, тому освіжаючий ремонт таких укосів буде необхідний раз в 2-3 роки в обов'язковому порядку.

Сучасні технології прийшли на допомогу любителям класики, і на ринку з'явилися теплі штукатурні укоси на перлітній суміші. В основу штукатурної теплої суміші входить перліт – матеріал вулканічного походження, який наділяє сучасну штукатурку новими властивостями: тепло-та-звукоізоляцією, вогнестійкістю, стійкістю до бактерій, плісняви та грибка, набагато більшою міцністю та довговічністю.

Штукатурка на перлітній основі не тріскається та не обсипається. Трудомісткість виготовлення укосів знижується в рази, утеплення такого укосу не потрібно.

Але задоволення не з дешевих. Незважаючи на це, популярність теплої штукатурки зростає завдяки її властивостям, міцності та довговічності.

 Докладніше у статті "Штукатурні укоси - класика укосів": https://design-plast.kiev.ua/a315880-shtukaturnye-otkosy-otkosnaya.html
Укоси з гіпсокартону

Укоси з гіпсокартону візуально дуже близькі штукатурним, на вигляд їх важко відрізнити, тому бажану естетичність отвору вони однозначно додадуть.

Використання листів з гіпсокартону дозволяє легко створити ідеально рівну поверхню, що досягти при оштукатурюванні зможе тільки Майстер-штукатур. На відміну від штукатурки гіпсокартон не розтріскується згодом, і знайома сіточка дрібних тріщин на ньому не з'явиться.

Матеріал дуже технологічний: монтується швидко, широко застосовується не тільки для укосів, але і для обробки стін, стель, колон, внутрішньої обшивки балконів та лоджій. Така технологічність зробила його незамінним при великих обсягах оздоблювальних робіт та для обробки глибоких отворів. При комплексній обробці приміщення гіпсокартоном питання які укоси встановлювати не варто, закладення ним укосів створить єдину лінію зі стіною і вся обробка буде виконана з єдиного матеріалу.

Укоси з гіпсокартону дають можливість будь-якої остаточного оздоблення: їх можна пофарбувати у будь який колір акриловою чи олійною фарбою, обклеїти шпалерами або керамічною плиткою, обробити рідким пластиком або рідкими шпалерами, прикрасити різноманітними декоративними елементами – деревом, мармуровою крихтою, дзеркалами ...

Крім естетичної та монтажної складової, укоси з гіпсокартону мають захисні властивості. Вони мають відмінну теплову та звукову ізоляцію, повітропроникні у високому ступені. Укоси з гіпсокартону «дихають» (мають дихаючі властивості). Вони поглинають зайву вологу, і виділяють її при нестачі в повітря приміщення, при цьому не деформуються ні при зміні вологості, ні при зміні температури.

Найважливішою їх перевагою є ремонтопридатність. Забруднив/продірявив – зашпаклюємо, ошкурим, пофарбуємо - буде, як новенький. Для всіх інших видів укосів потрібна повна заміна.

Такий укіс легко утеплити, заклавши між гіпсовою плитою та стіною обраний утеплювач.

Натуральність – дуже важливо! Виготовлені з натуральних матеріалів, конструкції з гіпсокартону безпечні для здоров'я людини та не виділяють шкідливих речовин.

Ну і наостанок, як завжди економіка, укоси з гіпсокартону не тільки найшвидший, але й один з найдешевших способів укосного оздоблення.

До недоліків можна віднести крихкість самого гіпсокартону, при роботі з ним потрібно дбайливо поводитися, щоб не пошкодити матеріал. Укоси з гіпсокартону не так універсальні як штукатурні, вони застосовні тільки для прямих поверхонь, що з'єднуються під прямим кутом, від віконних "світанків", що під кутом розширюють укоси всередину приміщення також доведеться відмовитися. Навіть вологостійкий гіпсокартон при рясному або тривалому впливі вологи з часом руйнується і втрачає форму, тому гіпсокартон в основному встановлюють на внутрішні укоси або на зовнішні укоси засклених балконів і лоджій. Ну і пил при монтажі - він буде, але у кількостях, не порівняно менших, ніж при оштукатурюванні.

Спосіб досить популярний.

Пластикові укоси

Вони ідеальні для пластикових вікон – зроблені з єдиного матеріалу, абсолютно гармонійні з ними за кольором та фактурою (мають єдину колірну палітру для покриттів – RAL). З дерев'яними та алюмінієвими вікнами поєднання менш вдале – вони їх спрощують, тут краще застосувати гіпсокартон або штукатурку.

Пластикові укоси дуже практичні у використанні, їх легко монтувати та утеплювати.

Вони міцні, а їхня довговічність прирівнюється до металопластикових вікон.

Теплове розширення пластику укосів повністю збігається із пластиком вікна, що гарантує незмінність щільності стиків. Вони мають всю технологічність пластику: високу теплову та звукову ізоляцію, вологостійкість і непроникність пари, вогнестійкість і довговічність, біологічну стійкість до грибка та плісняви.

Недоліком є невисока стійкість до механічних впливів і непридатність до ремонту. Пластиковий укіс можна подряпати, а при пошкодженнях не можна відремонтувати – лише міняти.

Всі пластикові укоси можна замовити з покриттям кольорів RAL при необхідності кольорового оформлення укосу.

 

Пластикові укоси виготовляють з таких матеріалів:

Укоси з пластикових панелей

Укоси з сендвіч-панелей

Укоси з укосної системи Qunell

 

Пластикові панелі

Пластикова панель – це порожня ребриста конструкція (утеплювачем є тільки монтажна піна). Основна функція пластикової панелі – естетична, це найдешевший спосіб пластикового оздоблення вікна.

Недоліком є необхідність утеплення і глянсовість поверхні, яка подобається не всім.

 

Пластикові сендвіч-панелі

Сендвіч-панель – це тришарова плита, зовнішні шари якої виконані із пластику, а внутрішній містить утеплювач із пінополістиролу (екологічно чистого матеріалу відмінної теплоізоляції, малої ваги, який не підтримує процес горіння, жодної плісняви та грибка).

Сендвіч-панелі пластичні в обробці: ріжуться свердляться, пиляються, кріпляться на цвяхи, шпаклівку, клей. Різноманітна Фактура: глянець, напівглянець, матова. Відразу і естетичне оздоблення і утеплення з високим рівнем теплоізоляції.

 

Сендвіч-панель – найкращий спосіб обробки металопластикового вікна!

 Докладніше у статі "Сєндвіч-панелі - нове слово в галузі теплоізоляційних технологій":  https://design-plast.kiev.ua/a317389-sendvich-paneli-pvh.html

Ну і на останок,

Ексклюзив для пластикових вікон – готові укосні системи Qunell (Кюнель)

Укосні системи Qunell (Кюнель) - це найновіша система укосів, розроблена австрійськими та білоруськими фахівцями, є готовим набором для досконалого оформлення віконного або дверного отвору.

Застосовується для зовнішньої та внутрішньої обробки, кріпиться на будь-яку поверхню.

Укосна система, тому що в комплекті Кюнель є всі необхідні для монтажу елементи: стартові панелі, панелі укосу, лиштва, кутові накладки та спеціальні клямки.

 

Запатентована система кріплення звільняє від додаткових кріплень, герметиків, монтажної піни та клею, забезпечує ідеально рівний стик.

Система монтується за допомогою клямок без видимих ребер жорсткості, щілин та зазорів. Змонтовану систему легко зняти під час ремонту та встановити заново.

Чистий монтаж без пилу та практично без сміття (безвідходність та економія матеріалів також є перевагою Кюнель), час встановлення зменшується в 3 рази.

Всі деталі укосної системи виготовлені з високоміцного пластику канальної структури, що у поєднанні з герметичними стиками забезпечує високий рівень теплоізоляції. Відкоси з Кюнель є додатковим утеплювачем вікна.

Висока якість поверхні панелей, можливість її ламінування та фарбування в будь-який колір RAL як в цілому, так і окремих елементів, можливість використання деревних декорів, нанесення УФ-друку, фірмові декоративні куточки, все це дає можливість оформлення

РОЗКІШНОГО ВІКОННОГО ОТВОРУ.

 

Отже, довговічність, теплоізоляція, універсальність застосування, швидкість та чистота монтажу, безвідходність та можливість повторного встановлення, відсутність потреби у спеціальному догляді. Всі необхідні укосу якості очевидні.

Ну і відома фірмова фішка Qunell - це абсолютно розкішний зовнішній вигляд отвору.

 

Пластикове вікно з укосами Qunell – це вже свідомо вікно класу Преміум.

 Докладніше  у статті "Укосна система Qunell - найновіша розробка готових укосів Преміум класу": https://design-plast.kiev.ua/a335833-otkosnaya-sistema-qunell.html
Важливо пам'ятати!

Для всіх укосів перед встановленням необхідно провести герметизацію всіх стиків і монтажних швів зовні та зсередини віконного отвору, щоб уникнути протягів та холоду.

У випадку, якщо при монтажі вікна не була проведена гідро-та-пароізоляція монтажної піни, потрібно це зробити обов'язково для того, щоб гарантовано захистити утеплювач монтажного шва (монтажну піну) від руйнування і зберегти теплоізоляцію вікна.

Укоси встановитинеобхідно!Зовнішні та внутрішні

Часто буває, що, оцінюючи лише естетичну функцію укосів, Замовники приймають рішення про відкладання до кращих часів встановлення зовнішніх укосів. Мовляв, зараз не дме, а зовнішній вигляд зовні поки що потерпить. Це може призвести до того, що пряме попадання вологи, сонячних променів та вітру систематично руйнуватимуть утеплювач Вашого вікна. Волога зруйнує структуру піни, і вона втрачатиме свої теплоізоляційні властивості. А сонце та вітер висушать її, піна «присяде» і виникатимуть щілини.

Відразу запакуйте своє Вікно у надійний футляр – зробіть зовнішні укоси на віконному отворі.

Те саме стосується і внутрішніх укосів. Встановлення їх не так критичне, як зовнішніх, може почекати до завершальної стадії ремонту приміщення. Але без захисту від вологи у вигляді пари з повітря, від електроприладів і особливо від опалювальних приладів, піна руйнуватиметься та даватиме збої як утеплювач та захисник зазорів. З внутрішніми укосами зазвичай легше – віконний отвір без них має вкрай незавершений зовнішній вигляд і радість від нового вікна не буде отримана, поки вони не будуть зроблені.

 

Вікно «під ключ» - це вікно із встановленими зовнішніми та внутрішніми укосами!

ВСТАНОВІТЬ УКОСИ - ОТРИМАЄТЕ ГАРНИЙ ЗОВНІШНІЙ ВИГЛЯД ТА НАДІЙНИЙ ЗАХИСТ ВАШОГО ВІКНА!
Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner