Продавець Студія віконних рішень ДИЗАЙН ПЛАСТ® розвиває свій бізнес на Prom.ua 8 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
104 відгуків
СОЦІАЛЬНА ЗНИЖКА 3% пенсіонерам та студентам!Купити+ЗНИЖКИ
+380 (50) 740-55-44
+380 (67) 701-00-44
Студія віконних рішень ДИЗАЙН ПЛАСТ®

ЯК ВИБРАТИ ВІКНО У ВІДПОВІДНОСТІ З КЛІМАТОМ СВОГО РЕГІОНУ?

ЯК ВИБРАТИ ВІКНО У ВІДПОВІДНОСТІ З КЛІМАТОМ СВОГО РЕГІОНУ?
ЯК ВИБРАТИ ВІКНО У ВІДПОВІДНОСТІ З КЛІМАТОМ СВОГО РЕГІОНУ?

 

Положеннями ДБН В. Б.-31: 2006 «Теплова ізоляція будівель» регламентовано:

конструкції скління під час будівництва нової житлової будівлі або її реконструкції повинні мати мінімально допустимі значення опору теплопередачі:

  • для 1-ої зони температурної зони - щонайменше 0,75 м2*К/Вт;
  • для 2-ої температурної зони - щонайменше 0,6 м2*К/Вт.

 

Вхідні двері в багатоповерхових житлових будинках і громадських будівлях:

  • для 1-ої температурної зони - щонайменше 0,44 м2*К/Вт;
  • для 2-ої температурної зони - щонайменше 0,39 м2*К/Вт.

 

Відповідно до вимог ДБН В. Б.-31: 2006 «Теплова ізоляція будівель» в Україні сьогодні діють дві кліматичні зони з відповідними вимогами до показника опору теплопередачі світлопрозорих конструкцій.

Таким чином, Київська, Хмельницька, Житомирська, Рівненська, Полтавська, Вінницька, Хмельницька, Кіровоградська, Черкаська, Сумська, Чернігівська, Тернопільська, Харківська, Донецька, Луганська області за своєю територіальною приналежністю належать до 1-ї температурної зони, де конструкції скління під час будівництві нової житлової будівлі або її реконструкції повинні мати значення опору теплопередачі щонайменше 0,75 м2*К/Вт.

0,75м2*К/Вт!

Такий показник мають вікна, виготовлені із застосуванням 5/6-камерних профільних систем Rehau монтажною глибиною від 70мм ( REHAU Euro-Design 70, REHAU Brillant-Design, REHAU SYNEGO) в комбінації з 2-камерним склопакетом принаймні з одним енергозберігаючим напиленням, із заповненням обох камер інертним газом аргоном.

Чому коефіцієнт теплового опору такий важливий?

Припустимо, що величина R=0,5 м2*К/Вт. Це означає, що при різниці температур з обох сторін склопакета, рівної 1оС, через 1 м2 йде 2Вт тепла.

Якщо різниця температур складе 40оС (-20оС на вулиці та +20оС в приміщенні), то через 1м2 піде 80Вт тепла на годину.

Якщо у двокімнатній «хрущовці» замість вікна зі звичайним однокамерним склопакетом використовувати вікна, що відповідають нормам (R=0,75 м2*К/Вт) для більшої території України, то економія становитиме мінімум 1035 кВт/год.

 

Тобто, якщо використати відповідні нормам вікна замість дешевих, то у двокімнатній «хрущовці» економія буде 1035 кВт/год на опаленні у сезон!

 

 

Теплові показники, а відповідно, R (опір теплопередачі), залежать від 3-х факторів:

Насамперед – СКЛОПАКЕТ

ПРОФИЛЬНАЯ СИСТЕМА. Тут варто звернути увагу не тільки на назву торгівельної марки, але головне на серію профільної системи

Крайової зони склопакета (точніше – ДИСТАНЦІНОЇ РАМКИ, «теплої» або звичайної)

Традиційно при виборі вікна покупці в першу чергу орієнтуються на якість профілю, опускаючи той факт, що найбільшу площу віконної конструкції займає склопакет.

І якщо він має низький показник R, то це означає, що в холодну пору року через склопакет йтиме багато тепла, а в спекотний сезон, навпаки – через вікно приміщення додатково нагріватиметься.

Фактично, дорогий профіль – це ще не гарантія високої енергоефективності вікна. У дійсно якісній конструкції всі три вищезгадані складові повинні принаймні відповідати нормам, прийнятим для температурної зони будівлі.

  

Витяг з ДСТУ Б Ст. 2.6.-23:2009 «Блоки віконні та дверні. Загальні технічні умови.»

Клас енергозбереження Тепловий опір R (м2*К/Вт)
А+++ 1,05 і вище
А++ 0,95-1,04
А+ 0,85-0,94
А1 0,80-0,84
А2 0,75-0,79
Б1 0,70-0,74
Б2 0,65-0,69
В1 0,60-0,64
В2 0,55-0,59
Д1 0,40-0,44
Д2 0,35-0,39
Блокам віконнім та двернім з опором теплопередачі нижче 0,35 м2*К/Вт клас НЕ НАДАЮТЬ.

 

Стримуючим фактором придбання якісного енергоефективного вікна залишається те, що профільні системи серій з 5-ма камерами і вище, а також склопакети з високими показниками теплового опору значно здорожують покупку.

З іншого боку, при зростанні цін на електрику, газ та опалення та приведення їх до європейського рівня, покупцю доцільно один раз вкласти кошти у високоякісні вікна, які дозволять знизити витрати на опалення взимку та на кондиціювання влітку.

ПАМ'ЯТАЙТЕ!
Тільки правильний вибір вікна відповідно до клімату Вашого регіону дозволить запобігти промерзанню конструкцій у зимовий період, інтенсивному утворенню конденсату на поверхні склопакета, забезпечить збереження тепла!

 

Рекомендації офіційного сайту концерну Rehau:

https://www.rehau.com/ua-uk/pryvatnym-klientam/vikonni-systemy/infomaterialy/porady/jak-obraty-vikno-rehau-do-klimaty-svogo-regiony/1728330

 

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner