Гідро-та-пароізоляція - необхідний елемент захисту вікон ПВХ


Стандартне встановлення світлопрозорої конструкції у віконний отвір проводитися за спеціальною технологією за допомогою кріпильних елементів та монтажної піни.
Але монтажна піна – це слабко захищений матеріал.
Попадання вологи, УФ-променів призводить до її руйнування, піна починає темніти, обсипатися та втрачати свої звуко-та-теплоізоляційні властивості. Поісля закріплення світопрозорої конструкції у віконному отрворі відразу видно які вузли слабо захищені - це монтажні шви між рамою та стіною.
Тому для захисту монтажного шва необхідно провести Гідроізоляцію та Пароізоляцію.
![]() |
Зовнішній шар |
![]() |
Серединний шар |
![]() |
Внутрішній шар |

Центральний шар відомий усім – це заповнення монтажного шва монтажною піною.
Монтажна піна є в'язкою рідкою сумішшю, яку розпилюють з балона. Розширюючись, піна заповнює собою всі щілини та порожнечі, твердне та забезпечує те, що віконна конструкція у зоні примикання не промерзає.

Професійна сучасна монтажна піна – це матеріал з чудовими звуко-та-теплоізоляційними властивостями.
Про піну докладніше: https://design-plast.kiev.ua/n178976-novinka-montazh-novoj.html
Але наш утеплювач-піна при затвердінні має пористу структуру і має високу гігроскопічність. При попаданні вологи та УФ-променів монтажна піна руйнуватиметься і втрачатиме свої корисні теплоізоляційні властивості та довговічність. Це особливо актуально для нашого українського клімату з його холодними зимами та спекотним літом.
Щоб уникнути руйнування піни, необхідно захистити монтажні шви та утеплювач від попадання вологи та впливу ультрафіолету.
І тут ми розповімо про два інші захисні шари при монтажі вікон ПВХ.
Захист монтажних швів з зовнішнього та внутрішного боку приміщення здійснюється по-різному!

З зовнішньго боку необхідна Гідроізоляція (неприпустимість накопичення вологи) утеплювача та захист від впливу атмосферних явищ, в тому числі від УФ-променів. Матеріали, що застосовуються для зовнішнього гідроізоляційного шару, повинні не допускати попадання вологи, бути стійкими до впливу атмосферних явищ, зберігати свої властивості при високих ти низьких температурах, при цьому не перешкоджати видаленню вологи з монтажного шва (пропускати пару для забезпечення вентиляції стику), бути при цьому паропроникними. Волога, яка все-таки потрапила у монтажний шов, повинна мати можливість виводитися на вулицю крізь «паропрозрачні матеріали».
При ленточномі монтажі для гідроизоляції монтажного шва використовують зовнішні гідроізоляційні ленти REHAU, при монтажі мембранами - рідка дифузійна мембрана REHAU Liquid Vapour-Open Membrane.

З внутрішнього боку потрібна Пароізоляція.
Паробар'єр унеможливлює проникнення вологи в монтажний шов з боку приміщення. Пароізоляційний матеріал має низьку паропропускну здатність та не дає можливості волозі та і конденсату з приміщення вбиратися в теплоізоляційний утеплювач серединного шару, попереджає появу протягу та небажаний рух повітря, швидко випаровує пару та вологу з поверхні. У якості пароізоляції рекомендовано використовувати високоякісні еластичні пароізоляційні матеріали: пароізоляційні стрічки REHAU або рідку пароізоляційну мембрану REHAU Liquid Vapour-Stop Membrane.
Потрійний захист:
![]() |
Гідроизоляція. Зовнішній шар |
![]() |
Тепло-та-звукоізоляція. Серединний шар |
![]() |
Пароізоляція. Внутрішній шар |
Матеріали для захисту монтажного шва можна вибрати різні, але три шари закладення повинні бути присутнім завжди. Тільки це виключить промерзання монтажного шва, руйнування утеплювача та появу вологи на укосах та їх розтріскування.
Найпопулярніші та найчастіше застованіші матеріали для гідро/пароізоляції –це САМОКЛЕЮЧІ СТРІЧКИ та РІДКІ МЕМБРАНИ. Відповідно, й два методи монтажу: монтаж стрічками та монтаж рідкими мембранами.
Монтаж самоклеючими стрічками або "ЄВРОМОНТАЖ". Метод монтажу за допомогою самоклеючих стрічок був винайдений у Німеччині, там же були розроблені перші стрічкові матеріали.
Тому і прижилось в ужитку "Євромонтаж вікон". Дивимося відео компанії REHAU " REHAU монтаж. Європейський стандарт монтажу":

Використовується для захисту монтажного шва з зовнішнього боку приміщення.
Зовнішні стрічки зазвичай наклеюються на підставковий профіль та закривають зазор під відливом, забезпечуючи надійну гідроізоляцію.
Можливе застосування зовнішніх гідроізоляційних стрічок на бічних та верхніх стиках, якщо вони будуть закриваться теплоізоляційним матеріалом.
Паропроникна.

Пароізоляціоня дифузіона стірчка – тонка паронепроникна високотехнологічнамембрана з двома клеєвими шарами задля одночасного закріплення стічки на віконному профілі та на стіні.
Забезпечує високий рівень паронепроникності та використовується для закладення монтажного шва зсередини приміщення, ізолює монтажний шов від пари та вологи, запобігає виходу конденсату на укоси.
Вітро-та-паронепроникна.


Для зовнішнього шару - мембрана для гідроізоляції монтажних швів та елементів.
Висока елестичність та паропроникність.
Колір - сірий.

Для внутрішнього шару - еластичний вітро-та-паронепроникний шар ізоляції.
Вітро-та-паронепроникна.
Колір білий.
Відео "REHAU Montage. Обмазочна ізоляция":



https://design-plast.kiev.ua/p1881786667-gidroizolyatsiya-naruzhnogo-montazhnogo.html

ЗАХСТІТЬ СВОЄ ВІКНО - НАСОЛОДЖУЙТЕСЬ КОМФОРТОМ ДОВГІ РОКИ!
- ЯК ВИБРАТИ ВІКНО У ВІДПОВІДНОСТІ З ВИМОГАМИ БУДІВЕЛЬНИХ НОРМ?З 01 вересня 2022 року набрали чинності нові посилені вимоги ДБН В. 2.6-31:2021 “Теплова ізоляція та енергоефективність будівль”Повна версія статті