Продавець Студія віконних рішень ДИЗАЙН ПЛАСТ® розвиває свій бізнес на Prom.ua 8 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
101 відгук
СОЦІАЛЬНА ЗНИЖКА 3% пенсіонерам та студентам!Купити+ЗНИЖКИ
+380 (50) 740-55-44
+380 (67) 701-00-44
Студія віконних рішень ДИЗАЙН ПЛАСТ®

Як утеплити вікна?

Як утеплити вікна?

 

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 

Встановивши металопластикові вікна, багато хто думає, що назавжди вирішили питання тепло-та-шумоізоляції. І яке ж буває здивування, коли взимку із металопластикових вікон починає дмухати. Чому це відбувається і що робити у цьому випадку?

 

Матеріал, з якого виготовляють металопластикові вікна, називається полівінілхлорид (ПВХ). Сам ПВХ-матеріал та багатокамерна будова профілю надають високий рівень теплоізоляції рамам конструкції, але сучасне вікно - це складний виріб, що складається з багатьох елементів, кожен з яких впливає на ізоляційні властивості конструкції в цілому.

Однією із найпоширеніших причин втрати тепла через вікно є некваліфікований монтаж віконних конструкції. Порушення технології монтажу та низька кваліфікація монтажників, а також застосування неякісних витратних матеріалів (дешевих ущільнювачів, герметиків, монтажної піни) призводять до того, що споживач, встановивши металопластикове вікно, та ще з енергозберігаючим склопакетом, змушений ламати голову на тому, як утеплити цього сучасного монстра, щоб не дуло! 

 

Безумовно, будь-який складний виріб, для забезпечення функціональності потребує догляду та профілактики, проте, це нічого спільного не має з утепленням, якого за визначенням бути не повинно!

 

Зрозуміло, у будь-якому елементі конструкції ПВХ-вікон може статися поломка. Розглянемо ці елементи.

 

З яких елементів складається ПВХ-вікно?

Будь-яка пластикова віконна конструкція включає такі складові:

Виникне збій функціоналу в будь-якому з перерахованих елементів — з'явиться продування.

Якщо говорити про конструктивні елементи вікна, то може йтися лише про усунення несправностей. До речі, через профілі, наприклад, протяги николи не виникають. Сучасний високотехнологічний пластик – це не дерево, ні розсохнутись, ни «поїхати» цей матеріал не може, завжди зберігає свої геометричні розміри та теплоізоляційні властивості. 

Склопакети втрачають тепло, якщо відбувається розгерметизація тих чи інших ділянок, тоді необхідно замінити скло або склопакет.

Що стосується фурнітури, то для її безперебійної надійної роботи необхідне періодичне регулювання. Віконні та дверні конструкції іноді «сідають» під вагою стулок. Усадка, у свою чергу, веде до незначного перекосу стулок, що негативно впливає на теплоізоляцію конструкції в цілому.

Вирішення цієї проблеми – своєчасне регулювання фурнітури.

Как усунути перекіс стулок вікна?

Регулювання притиску стулок здійснюється за допомогою спеціальних шестигранних ключів. При повороті вони заходять за «призовні майданчики». Ці елементи встановлюються по периметру рами. Чтоб забезпечити щільне притискання, ключ крутять за годинниковою стрілкою. Кожен описуваний елемент має рисочку. Коли він «дивиться» у бік вулиці, це говорить про послаблення притиску. Якщо вказівник звернений до гумового ущільнювача — стулка добре притискається до рамної конструкції.

Как налаштувати петлі вікна?

У петель пластикового вікна також є власний механізм, який відповідає за притиск. Регулювання приладу здійснюється шестигранником. Правило просте: сильно всунутий язичок – прилягання стулки щільне. Для його висування треба повернути шестигранник у напрямку проти стрілки годинника. Коли петлі розташовуються праворуч, поворот робиться в інший бік. На цей раз за годинниковою стрілкою.

В принципі, нічого складного немає — перекіс стулок усувається легко та просто. 

Якщо описані дії не допомагають, і ПВХ-вікна, як і раніше, пропускають холод, значить, виникли серйозніші проблеми, які треба знайти та усунути. 

Гумовий ущільнювач профілактика/заміна. Основне завдання гумового ущільнювача полягає в забезпеченні щільного прилягання стулок до рами.

Він виготовляється з гуми і не пропускає холоду, коли вікно знаходиться в закритому стані.

Якщо його правильно доглядати і регулярно обробляти спеціальними складами, ущільнювач прослужить досить довго. Однак, лише небагато власників вікон з ПВХ дбають про цей елемент, який майже завжди прихований стулками. Багато хто навіть не знає, що його треба змащувати спеціальними сумішами. Ось і виходить, що приблизно за п'ять років гумовий ущільнювач втрачає щільність, і крізь ущільнювач, що просів, починає дмухати.

Тоді виріб, що прийшов у непридатність, потрібно замінити.

Як замінити гумовий ущільнювач на ПВХ-вікнах?

Щоб виконати заміну, склопакет виймається зі стулки. Знімаємо штапик, дістаємо потрібний елемент. Гумовий ущільнювач змінюється просто: старий знімається, новий вставляється через паз. Можна зафіксувати виріб складом, що клеїть. Ущільнювачі роблять з чорної і сірої гуми, але відмінностей в якості між ними не має.

УВАГА! Будьте обережні в процесі виймання та вставки штапика. Елемент легко зламати, тому що він дуже крихкий. Якщо штапик на стане придатним, встановити склопакет назад не вийде!

У чому полягає додаткове утеплення пластикових вікон?

Утеплення пластикових вікон починається з грамотного утеплення укосів (внутрішніх та зовнішніх).

Якщо говорити про інші конструктивні елементи вікна, то мова може йти лише про заміну або усунення несправностей.

Щоб вікна  гарантовано не пропускали холод, треба створити гідробар'єр зовні та паробар'єр всередині по всьому периметру віконного отвору, захистивши таким чином утеплювач монтажного шва – монтажну піну, після чого встановити внутрішні та зовнішні укоси.

Гідро-та-паробар'ьер створюються за допомогою герметизуючих мастик СТІЗ.

Для гідро-та–пароізоляції вже встановленого вікна легко можна зробити обмазувальну ізоляцію мастиками. Звертаємо особливу увагу на обов'язкове встановлення зовнішніх укосів, про їх встановлення зазвичай не дбають – вони зовні, їх не видно, як-небудь потім. Але, незахищений монтажний шов саме зовні піддається найбільш екстремальному впливу атмосферних явищ, піна без захисту поступово руйнується і втрачає свої теплоізоляційні властивості. Тому обов'язково необхідно захистити піну гідроізоляційним бар'єром для захисту від вологи та закрити відливом від зовнішніх внешних впливів.

Утеплювач монтажного шву всередині приміщення потребує захисту від пароподібної вологи, тут необхідний паробар'єр. Вже захищений від вологи та пари внутрішній периметр накриваємо теплими укосами.

 

Як утеплити укоси?

Для пластикових вікон укоси доцільно робити із пластикових панелей. Найкраще облицьовувати їх жорсткими пластиковими панелями. У цьому випадку отвір, що виникає між стіновою поверхнею і віконною рамою, заповнюється спеціальною теплоізоляційною піною. Інші варіанти: спінені ізолятори або плити, виготовлені з базальтового волокна - на вибір. 

Ідельне ішення для створення теплих укосів пластиковых окон – сендвіч-панелі!

Сендвіч-панель – готовий теплий укіс з естетичною пластиковою поверхнею та вбудованим утеплювачем із високотехнологічного матеріалу всередині.

Зовнішню та внутрішню стіну також необхідно заізолювати.

Таке запакування вікна всередині та зовні у футляр із утеплених укосів та гідро/пароізоляція всього монтажного шва гарантує усунення продування по периметру вікна.

Як утеплити підвіконня?

Холодне повітря також може проникати через стики між частинами підвіконня, що стикаються. Їх необхідно добре закласти. Також при неяксній роботі зі встановлення можуть залишитися «чорні дірки» під самим підвіконням, тому його необхідно акуратно демонтувати, а стик між плитою та віконним блоком додатково обробити.

Для цього відкриваємо маленькі заглушки на підвіконні, відкручуємо його викруткою, і нам відкривається повна картина та всі можливі щілини, звідки може йти холодне повітря.

Ретельно запінюємо видимі щілини утеплювачем – монтажною піною, зашпаровуємо герметиком або силиконом, встановлюємо підвіконня на місце.

 ВИСНОВОК

Запам'ятайте одну просту річ – якщо пластикове вікно втрачає тепло, то виникли проблеми з с одним з елементів системи. Усуньте проблеми - конструкція знову набуде втрачених властивостей. Єдине, що потребує повноцінного утеплення, це укоси та, можливо, підвіконня. Жодних інших робіт з теплової ізоляції проводити не потрібно. Вікна з ПВХ і так захищені від холоду за вищим розрядом, оскільки спочатку розраховані на створення комфортного мікроклімату у кожному приміщенні.

 

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner