Монтаж відливів найчастіше відбувається разом із встановленням вікон. Відливи для вікон є невід'ємними частинами. Вони беруть на себе захист від опадів та ультрафіолету на зовнішній частині віконного отвору, який захищений найменше.
Без встановлення відливів волога рано чи пізно проникне в монтажні шви, поступово відбуватиметься руйнування монтажних матеріалів, і згодом порушиться герметичність вікна.
Відлив або водовідлив – зовнішнє підвіконня, яка встановлюється із зовнішнього боку вікна між віконним блоком та стіною. Це важливий елемент у системі водовідведення віконної конструкції. Щільно прилягаючи до стіни та віконного профілю, він не допускає попадання води в монтажні шви, захищаючи монтажні матеріали від руйнування, що зберігає герметичність вікна, а також цілісність цегляної кладки, бетонної огорожі або облицювального матеріалу. Без водовідливу дощова та тала вода завдаватиме непоправної шкоди об'єкту, поступово руйнуючи монтажні матеріали та змушуючи робити позаплановий ремонт.
Відлив буває нижній та верхній (козирок, піддашок). Часто верхній відлив називають верхнім відливом чи козирком, а нижній відлив - просто відливом.
Про якісне встановлення відливу потрібно знати наступне:
Відлив повинен сидіти щільно, але без притирання, так як це може нашкодити емалі – вона з часом зійде та почнеться корозія (не стосується алюмінієвих відливів).
Монтаж відливів передбачає нахил «від вікна» вниз. Це обов'язкова умова тривалої якісної експлуатації. Фіксація відливу вимагає нахилу щонайменше 10 градусіів щодо віконної рами. Це дозволить воді вільно стікати із зовнішнього підвіконня.
Частина, що виступає за межі відливу, повинна бути не менше 4-6 см, це дозволить уникнути затікання води під відлив.
Важливо під час встановлення перевірити горизонтальність поверхні відливу за допомогою будівельного рівня. Це необхідно для запобігання накопиченню опадів в одному місці.
Не варто герметизувати нижній монтажний шов вікна перш, ніж буде змонтовано відлив – у цей отвір потрібно буде вставити внутрішній вигин виробу.
Щоб встановлення відливів пройшло якісно, неприпустима наявність контрухилу, волога в результаті накопичуватиметься на поверхні відливу замість того, що стікати по ньому.
Монтажна піна під впливом факторів навколишнього середовища може розширюватися та піднімати відлив. Щоб цього не сталося на період висихання піни рекомендується зафіксувати відлив за допомогою щільного притискання.
Для герметизації стикових з'єднань слід вибирати герметики придатні для фасадних робіт, віддаючи перевагу швидковисихаючим варіантам.
Погодні умови також важливі. Відливи не можна монтувати у дощову погоду.
Простіше проводити встановлення нижнього відлив, коли склопакети будуть демонтовані.
СХЕМА ВСТАНОВЛЕННЯ ВІДЛИВУ
Відлив заводиться під раму вікна та кріпиться під нахилом «від вікна» до підставкового профілю. Нахил відливу від вікна вниз забезпечує стік води, вона не затримується та стікає.
Важливо правильно підібрати ширину відливу!
При надто вузькому відливі можливе затікання води під відлив, за надто широкого – не уникнути гуркоту під час дощу.
Визначаємось із розмірами.
Довжина відливу визначається за віконним отвором. Обов'язково вимірюємо ширину як внутрішнього, так і зовнішнього вуличного укосу. Зовнішні укоси часто робляться під кутом, и их ширина отличается на внутреннем и внешнем участке.
Ширина відливу повинна мати виліт за майданчик своєю вигнутою частиною не щонайменше 4-6 см.
Вибираємо спосіб оформлення бокової частини відливу.
Стик відливу зі стіною, що забезпечує водовідлив з бокових стін безпосередньо на відлив, оформляється 2-ма способами: у відливів з оцинкованного заліза – шляхом бічних загинів, у алюмінієвих відливів Преміум класу – естетичними бічними заглушками.
При розмітці металевого виробу до отриманих розмірів слід додати припуск 3-4 см з кожної сторони на бічний загин, краї слід підгинати вгору. Бічний загин забезпечить стік води з бокових стін безпосередньо на відлив. Це суттєво подовжить термін його експлуатації, а також попередить утворення конденсату в зимовий час. Для відливів Преміум класу з алюмінію у цьому немає потреби, так як бічні частини закриваються декоративними накладками (заглушками) необхідного перетину.
Відлив металевий з бічними загинами |
Відлив алюмінієвий з бічними накладками |
Після виміру відбувається виготовлення відливів за розмірами. Для відливів з оцинкованного заліза бічні частини повністю не відрізаються, а загинаються під кутом, щоб забезпечити вузол примикання до вертикальної частини відливу.
Далі залишається тільки завести виступ відливу в паз, задути необхідну кількість піни та зафіксувати відлив до підставкового профілю шурупами під потрібним кутом (див. схему). Місця примикання відливу до віконного отвору обробляються герметиком.
Тепер відлив можна протерти вологою губкою, і він готовий радувати власника довгі роки!
Козирки захищають вікно та балкон від вологих опадів, створюють відтік води під час дощу, спрямовуючи її у бік від вікна, допомагають воді стікати та не накопичуватися по периметру віконної конструкції, зменшують попадання дощових крапель на скло, зберігають цілісність та теплоізоляційні властивості утеплювача (монтажної піни), захищають від потрапляння у вікна сміття, викинутого з верхніх поверхів.
Якщо козирок не буде встановлений, то волога постійно накопичуватиметься, що може призвести до утворення грибків та плісняви, к результат - до скорочення терміну служби віконної конструкції.
Дуже важливо, щоб вимірник вибрав правильну конфігурацію та потрібну ширину козирка, зазвичай вона становить 100-150 мм до вигину.
Складна форма дозволяє зробити потрібний нахил та стик козирка до плити, що не залишає шансів для протікання води. Щодо ширини козирка, то ситуація аналогична відливу: короткий козирок – протікатиме вода, занадто довгий – буде шуміти.
Встановлення верхнього відливу.
Монтаж верхнього відливу має свої особливості – відсутній сам майданчик, на який може спиратися елемент. Тому на початку монтажники уважно вивчають місця стику віконної рами з верхньою плитою. Всі щілини закриваються монтажною піною з наступним підрізуванням надлишків. Далі вимірюється довжина елементів, які монтуватимуться.
Для конструкцій вигнутої форми робиться вимір ділянки до вигину, після вигину заміряється наступна прямолінійна ділянка, яка будет фіксуватиметься до попередньої під кутом. Бічні частини підрізаються під кутом, якщо це необхідно для правильного стику. Щоб зменшити ймовірність попадання води, стик обробляють герметиком.
Відлив на вікні вигнутої форми з 2-х частин |
Виготовлений за розміром відлив встановлюється за рівнем рами вікна та фіксується у підставковий профіль за допомогою шурупів. Фіксація елементів під кутом проводиться за допомогою дюбелів. Щоб волога не потрапляла у щілини між відливом та вікном, на шов наноситься шар герметика.
Ціна робіт із встановлення прямих відливів – 250 грн. за 1 (один) погонний метр.
При наданні окремої послуги встановленні відливів (без замовлення вікон) встановлено мінімальну вартість монтажних робіт у розмірі 1 1 40 гривень.
З нашими Вікнами обмеження вартості монтажу немає!
Щоб отримати надійний та «тихий» зовнішній захист вікна, нехай Майстер правильно заміряє, виготовить та встановить Ваші відливи.
Можемо замінити відливи, що стали непридатними.
ГАРАНТІЯ на роботи із встановлення відливів - 2 роки.
ЯКІСНІ, НАДІЙНІ та ТИХІ ВІДЛИВИ від ДИЗАЙН ПЛАСТ ТМ!
Користувальницькі характеристики | |
---|---|
Вибір надаваних послуг | Монтаж, Виготовлення |
Гарантія на встановлення | 24 міс. |
Тип робіт з влаштування балконів, лоджії | Монтаж балконних піддашків (козирьків), Виготовлення балконних піддашків (козирьків), Монтаж даху балкона, Встановлення відливів |
- Ціна: 300 ₴/пог.м