Штукатурні укоси – класика укосів
Сьогодні поговоримо про класичний способ закладення віконних укосів – оштукатурювання.
Цей спосіб обробки пройшов перевірку часом багато десятиліть.
Адже ще недавно альтернатив йому не було: усі укоси віконних отворів наших настільки знайомих дерев'яних вікон оштукатуривалися як зовні, так і зсередини.
Така багаторічна і широка застосовність штукатурних укосів не випадкова.
Посудіть самі: штукатурний укіс можна застосувати до практично до будь-якої поверхні (цегляна кладка, бетонні панелі, піноблоки, пінопласт, гіпсокартон...), може експлуатуватися як зовні, так і всередині приміщення, підходить для оформлення будь-яких отворів – не тільки віконних, не має обмежень застосовності ні по ширині, ні за площею, годиться для оформлення будь-яких, навіть самих найхимерніших форм отворів.
В даний час оштукатурюванню не знайшлося заміни при обробці віконних отворів, форма яких відмінна від прямокутної. Для прорізів у вигляді арок, круглих вікон і складніших непрямокутних форм можливий лише один варіант – його Величність «Штукатурні укоси».
Як і будь-яка класика штукатурні укоси виглядають дорого.
Укосна штукатурна класика легко дозволяє зробити «світанок» віконного отвору – традиційне в нашій забудові розширення укосів всередину приміщення, що збільшує освітленість приміщення і надає особливу привабливість, ограновування вікна.
Якісно виконані штукатурні укоси дуже красиво виглядають. Вони візуально природні: їх межі виражені яскраво, вони не мають обрамлення.
Всі матеріали для штукатурного розчину натуральні, екологічно чисті та недорогі. Метод класичної штукатурки відноситься до найдешевших.
Як робиться штукатурне оздоблення?
Спочатку готуємо до роботи віконний отвір.
Поверхня очищається і вирівнюється, адже в результаті ми хочемо отримати чисту і добре укріплену робочу поверхню, яка відмінно витримає приклеєний штукатурний шар. Збиваємо старий штукатурний шар або зрізаємо напливи бетону, великі дефекти та тріщини зашпаклюємо, очищаємо поверхню від пилу, бруду, плям. Підготовлену поверхню. обробляємо антигрибковою грунтовкою – нехай грибок і пліснява знають: їм тут місця немає.
Робоча зона готова – починаємо, власне, штукатурити.
Суха суміш, заснована на цементі або гіпсі, розбавляється водою у пропорціях виробника, отримуємо штукатурний розчин.
У паз укосу наноситься перший шар штукатурки приблизно 5-7 мм завтовшки і майстер оперативно і віртуозно повинен розігнати його по всій поверхні, що обробляється, для досягнення абсолютно рівної гладі. Розрівнювання йде знизу вгору, рухаючись убік, для вирівнювання ліній користуються полутерком. При цьому необхідно зберегти кут від коробки до стіни для збереження «світанків» віконних укосів (кут з обох боків повинен бути однаковий!), зберегти вертикальність укосів і контролювати його по схилу, горизонтальну рівність перевіряти правилом.
І так для кожного шару! Наступний шар штукатурки наноситься на повністю висохлий попередній, що і пояснює таку високу трудомісткість та тривалість робіт. Оштукатурювання в середньому при температурі 15-20оС і вище без опадів триває 2-4 дні, зниження температури та підвищена вологість ще більше подовжують процес обробки.
Штукатурні шари послідовно наносяться до повного заповнення віконного пазуха. Після чого притираються кути.
В ідеалі оштукатурений кут повинен бути притерт без намазу з поверхнею стін, а товщина шару покриття близько 22 мм повинна бути однаковою по всіх укосах.
Така справа боїться тільки Майстра!
Адже тільки реальний кваліфікований досвідчений штукатур зможе зробити таку складну роботу якісно, створивши рівну гладку ідентичну по всіх укосах поверхню, точні кути та світанки.
Крім викладених принад, є ще недоліки штукатурки.
Ознайомившись із технологією виробництва робіт, стає зрозумілими кілька мінусів штукатурних укосів: велика трудомісткість робіт, тривалість обробки і її залежність від температури та вологості, наявність високої кваліфікації виконавців, це не «чисте» оздоблення – будуть бруд, пил та сміття.
Укіс призначений не тільки для естетичного оформлення вікна, але й для його захисту від холоду та протягів.
І ще одним істотним недоліком штукатурних укосів є те, що вони холодні. До складу штукатурної суміші входять недорогі природні матеріали, які мають високу теплопровідність і не затримують тепло. У зв'язку з цим застосування укосів із штукатурки без утеплення може привести в зимовий час до запотівання вікон та утворення конденсату.
Штукатурні укоси можна утеплити різними способами: антисептованою повстю, базальтовою ватою, пінопластом, плитами Стидур Утеплення вирішить проблему теплової ізоляції.
Є ще деякі недоліки штукатурних укосів, які необхідно враховувати при виборі способу оздоблення.
Штукатурні укоси гігроскопічні, тому не рекомендується їх встановлювати у вологих приміщеннях і кухнях.
Брудняться, з часом тріскаються та обсипаються, вимагають свіжого фарбування раз на 2-3 роки.
Їх ремонт, як і виготовлення, процес не простий і не швидкий.
З появою на віконному ринку крім дерев'яних вікон, конструкцій з металопластику та алюмінію, з'явилися й інші матеріали для обробки укосів: гіпсокартон, пластикові панелі, сендвіч-панелі.
Але замінити високо естетичні штукатурні укоси в складних отворах або класичних інтер'єрах їм не під силу.
Але є і сучасний варіант класики укосів– перлітні штукатурні укоси.
Для цінителів штукатурних укосів сучасний ринок будівельних технологій пропонує так звану «теплу штукатурку» - штукатурні укоси на перлітовому розчині.
Застосування новітньої штукатурної суміші з екологічно чистого вулканічного матеріалу - перліту дає укосам підвищену тепло-та-звукоізоляцію, вогнестійкість, бактеріологічну стійкість до плісняви та грибку, не тріскається та не обсипається. За рахунок властивостей суміші тривалість робіт також скорочується до 1-2 днів.
Штукатурна суміш на основі перліту в кілька разів дорожча за звичайну штукатурну суміш, тому перлітні укоси дорогі.
Але їх популярність набирає обертів, витрати на їх встановлення з лишком окупляться їх довговічністю та якістю теплової ізоляції.
Наша спеціалізована ремонтно-оздоблювальна бригада встановить Вам будь-які штукатурні укоси з ідеально рівною поверхнею та точним кутом!