Продавець Студія віконних рішень ДИЗАЙН ПЛАСТ® розвиває свій бізнес на Prom.ua 9 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
112 відгуків
СОЦІАЛЬНА ЗНИЖКА 3% пенсіонерам та студентам!Купити+ЗНИЖКИ
+380 (50) 740-55-44
+380 (67) 701-00-44
Студія віконних рішень ДИЗАЙН ПЛАСТ®

Чи «пахнуть» пластикові вікна? Міфи та реалії

Чи «пахнуть» пластикові вікна? Міфи та реалії
Якісні вікна не пахнуть!

Починаючи ремонт у себе в квартирі, кожен хоче, щоб все було на найвищому рівні. Це стосується й встановлення нових пластикових вікон, вони мають забезпечити тепло, тишу та комфортний мікроклімат.

Важливим фактором є відсутність сторонніх неприємних запахів. Чутки про те, що металопластикові вікна мають стійкий хімічний «аромат», можуть змусити задуматися про доцільність такого придбання. Чи це так насправді? 

 

Що може видавати неприємний запах?

Сучасне металопластикове вікно є досить складною конструкцією, що складається з безлічі елементів: металопластикового профілю, фурнітури, склопакетів і ущільнювачів.

Не варто забувати і про такі важливі елементи, як підвіконня та укоси. Кожен із них теоретично може пахнути. Розберемося з кожним детальніше.

 

Металопластиковий профіль

За багато десятиліть виробництва пластикового профілю для вікон та дверей провідні світові виробники настільки «відшліфували» технологію його виготовлення, що він практично не містить будь-яких шкідливих для здоров'я людини речовин.

Основна вихідна сировина для профілю – полівінілхлорид (ПВХ) не має запаху.

Відсутній він і у добавок, які придають ПВХ механічну твердість, міцність та необхідний колір. Армуюча вставка, що знаходиться всередині профілю, виготовлюється зі сталі, яка також не має запаху.

Інша справа, якщо погнавшись за низькою привабливою ціною, Ви придбали виріб з віконного профілю невідомого виробника. У цьому випадку немає гарантії, що при виготовленні профілю застосовуються якісні та нешкідливі матеріали та добавки. Цілком можливо, що низька ціна таки обумовлена низькоякісною вихідною сировиною, яка в результаті може дати неприємний запах. Щоб застрахувати себе від такої неприємності, слід вибирати вироби із профільних систем тільки перевірених брендів, що заслуговують на довіру.

 

 

Склопакет

Як відомо, скло не має запаху. Тому не повинен пахнути і виготовлений із нього склопакет. Але тут є маленький аспект. Крім скла до складу склопакету входять дистанційні рамки, що розділяють листи скла, та герметик, що забезпечує герметизацію та з'єднання всієї конструкції в єдине ціле.

Дистанційні рамки виготовляються з алюмінію, сталі або пластику. Вони не мають запаху. До того ж дистанційні рамки ізолюються шаром герметика.

А ось герметик при низькій якості може видавати стійкий і неприємний запах. У літню спеку, при нагріванні на сонці профілю та скла, цей запах може посилюватися.

Усунути його можна лише заміною склопакета на інший, виготовлений з використанням якісного герметика. Звісно, ціна такого склопакету буде вищою.

 

 

Фурнітура

Всі віконні конструкції оснащуються стальною фурнітурою, а сталь як відомо не пахне. Мастило, що використовується при її обслуговуванні, може видавати слабкий запах у перші години після його застосування, який дуже швидко вивітрюється.

 

Ущільнювачі

Існує три види віконних ущільнювачів: силіконові, гумові (каучукові) та пластикові.
Силіконові ущільнювачі не мають будь-якого запаху.

Нові високоякісні гумові і каучукові ущільнювачі можуть мати слабкий запах гуми, який зникає через нетривалий час.

Неякісні пластикові ущільнювачі можуть мати неприємних запах, що посилюється під час літньої спеки. Вирішення цієї проблеми одне – заміна всіх ущільнювачів на якісні вироби.

 

Підвіконня

Виготовлені з натуральних матеріалів (каменю, дерева) підвіконня не мають ніяких неприємних запахів. Відсутні вони і у якісних пластикових підвіконь.

А ось підвіконня, виготовлені з ДСП, можуть мати неприємний і шкідливий запах.

ДСП отримують методом пресування та склеювання деревних стружок за допомогою синтетичних смол. Саме ці смоли під час випаровування видають стійкий хімічний запах. Щоб унеможливити його появу, необхідно при монтажі такого підвіконня всі місця зрізів ДСП ретельно обробити якісним герметиком. Він також захистить таке підвіконня від проникнення вологи та можливого набухання.

 

Монтажні роботи

При монтажі віконних конструкцій монтажна піна та герметики при їх низькій якості можуть видавати неприємний стійкий запах. Тому бажано звертатися за такими роботами лише до перевірених компаній з гарною репутацією. В цьому випадку Вам гарантовано застосування лише якісних матеріалів та повну відповідність усіх робіт будівельним нормам та правилам.

Наша Студія віконних рішень використовує при встановленні наших виробів фірмову інноваційну монтажну піну REHAU, Німеччина: https://design-plast.kiev.ua/ua/n178976-novinka-montazh-novoj.html

 

 

Якщо Ви виявили проблему із запахом у Ваших Вікон, то для виявлення справжніх причин та їх усунення радимо звернутися до фахівців, а краще спочатку замовляти пластикові вікна та двері у надійних компаній, які використовують відомі і перевірені часом профілі та комплектуючі.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner