Енергоефективність - актуальна перевага вікон ПВХ
В останні роки у будівельній сфері всё більша увага приділяється вимогам до енергоефективності будівель. Це цілком логично, з огляду на вичерпність природних ресурсів та непросту ситуацію на енергетичному ринку. Розвинені європейські країни вже серйозно досягли успіху в цьому напрямі, ми ж, як би не сумно було це усвідомлювати, значно від них відстали. Однак прогрес все таки є, і це не можна не відзначити.
Зрозуміло, що найбільш оптимальне рішення, якщо говорити про економію енергії, це споруда з нуля енергозберігаючого будинку. У Європі такі будинки ещё называют пасивними через відсутність необхідності опалення та малого енергоспоживання. Але для переважної більшості громадян нашої країни такий варіант на даний момент є просто несдійсненним у финансовому плані. Залишається сподіватися на подальший розвиток та підтримку держави.
Втім, це зовсім не означає, що ви не зможете зробити своє житло енергоефективнішим вже зараз. Одне з найпоширеніших рішень цього питання – встановлення вікон ПВХ з відповідними склопакетами.
Взагалі, металопластикові віконні конструкції вже давно набули популярності завдяки чудовим ізоляційним властивостям. І справа тут не лише у склопакетах. Багато залежить і від конструкції профільних систем, і від властивостей ПВХ і від інших факторів. Але визначальна роль, без сумніву, належить все ж таки світлопрозорої складової вікна окна, адже вона займає близько 80% його площі.
В даний час максимальні показники енергоефективності мають сучасні мультифункціональні склопакети. Їх основна відмінна риса — скло зі спеціальним покриттям на основі срібла. Варіантів покриття існує два:
- перший — теплозахисне (не пропускає інфрачервоне (теплове) випромінювання, іншими словами – не випускає з будинку тепло від опалювальних приладів);
- другий — сонцезахисне (відбиває майже 60 % теплової енергії сонця).
Таким чином, у першому випадку отримуємо максимальний ефективний теплозахист взимку, а в другому — захист від спеки влітку. Відповідно, має місце економія на опаленні та на кондиціонуванні.
Підсумок — комфортний мікроклімат та зайві гроші у вашому гаманці, які напевно Вам не завадять.
Звичайно, для нашого клімату оптимальним буде варіант із поєднанням обох видів скла в одному склопакеті, адже і захист у цьому випадку буде подвійним. Але можна комплектувати ПВХ-вікна, як тільки теплозахисними, так і виключно сонцезахисними склопакетами.
Що ж, енергоефективність є безперечною перевагою сучасних вікон ПВХ, скористатися яким у нинішніх умовах більш ніж доцільно. І хоча більшості наших будинків не завадить і утеплення стін, і модернізація системи теплопостачання, та інші заходи, спрямовані на скорочення споживання енергії, недооцінювати фактор скління не варто.
І величезна популярність металопластикових вікон — яскраве тому підтвердження.